Skip to content Skip to footer

Oferujemy konstrukcje samonośne lub przytwierdzone do elewacji budynków. Z racji sporych rozmiarów, zewnętrzne ogrody wertykalne projektujemy jako wielokrotnie złożone ekosystemy zapewniające schronienie dla owadów i ptaków. Poza funkcją proekologiczną, zewnętrzna zielona ściana chroni budynek przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych: ochrania elewację przed słońcem, tworzy izolację termiczną, tłumi hałas, redukuje kurz unoszący się w powietrzu oraz reguluje poziom wilgotności. Nasz system opracowany pod czujnym okiem konstruktorów spełnia wszystkie warunki techniczne wymagane przez polskie i europejskie prawo budowlane.

Precyzyjnie dobrane rośliny – pod kątem zarówno kompozycyjnym, jak i w kontekście zbliżonych wymogów co do poziomu wilgotności oraz naświetlenia – posadzone są w specjalnie przygotowanych pojemnikach (kieszeniach), w podłożu zapewniającym im optymalne warunki rozwoju i długoletnią żywotność. Całość zamontowana jest na stabilnej, trwałej konstrukcji przytwierdzonej do zewnętrznej ściany budynku. Ogród wertykalny nie wymaga szczególnej pielęgnacji, ponieważ jest zaopatrzony w system automatycznego nawadniania, który zapewnia roślinom niezbędną ilość wody i nawozów. Nawadnianie załącza się automatycznie zgodnie z tym, jak ustawiony jest program. W razie zaistnienia takiej potrzeby – zwykle co kilka lat – pojedyncze rośliny można wyjąć z pojemników, w których rosną i wymienić na nowe.

W krajach takich, jak Francja czy Wielka Brytania – to rozwiązanie stosuje się z powodzeniem od wielu lat. Architekci i urbaniści rozumieją, jak cenny jest bezpośredni kontakt z naturą, szczególnie w mieście. Ma on pozytywy wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, wzbogaca wizualnie wygląd miasta, często też stanowi atrakcję turystyczną oraz podnosi wartość nieruchomości.