Skip to content Skip to footer

Oferujemy konstrukcje samonośne lub przytwierdzone do elewacji budynków. Z racji sporych rozmiarów, zewnętrzne ogrody wertykalne projektujemy jako wielokrotnie złożone ekosystemy zapewniające schronienie dla owadów i ptaków. Poza funkcją proekologiczną, zewnętrzna zielona ściana chroni budynek przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych: ochrania elewację przed słońcem, tworzy izolację termiczną, tłumi hałas, redukuje kurz unoszący się w powietrzu oraz reguluje poziom wilgotności. Nasz system opracowany pod czujnym okiem konstruktorów spełnia wszystkie warunki techniczne wymagane przez polskie i europejskie prawo budowlane, dzięki czemu ogrody wertykalne zewnętrzne z powodzeniem montujemy na różnego rodzaju obiektach.

Precyzyjnie dobrane rośliny – pod kątem zarówno kompozycyjnym, jak i w kontekście zbliżonych wymogów co do poziomu wilgotności oraz naświetlenia – posadzone są w specjalnie przygotowanych pojemnikach (kieszeniach), w podłożu zapewniającym im optymalne warunki rozwoju i długoletnią żywotność. Całość zamontowana jest na stabilnej, trwałej konstrukcji przytwierdzonej do zewnętrznej ściany budynku. Ogród wertykalny nie wymaga szczególnej pielęgnacji, ponieważ jest zaopatrzony w system automatycznego nawadniania, który zapewnia roślinom niezbędną ilość wody i nawozów. Nawadnianie załącza się automatycznie zgodnie z tym, jak ustawiony jest program. W razie zaistnienia takiej potrzeby – zwykle co kilka lat – pojedyncze rośliny w zewnętrznym ogrodzie wertykalnym można wyjąć z pojemników, w których rosną i wymienić na nowe.

W krajach takich, jak Francja czy Wielka Brytania – to rozwiązanie stosuje się z powodzeniem od wielu lat. Architekci i urbaniści rozumieją, jak cenny jest bezpośredni kontakt z naturą, szczególnie w mieście. Ma on pozytywy wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, wzbogaca wizualnie wygląd miasta, często też stanowi atrakcję turystyczną oraz podnosi wartość nieruchomości. Zielony ściany zewnętrzne coraz chętniej wybierane są również przez polskich inwestorów. Właścicieli budynków mieszkalnych czy obiektów komercyjnych zainteresowanych tego typu ogrodami wertykalnymi serdecznie zapraszamy do współpracy. Zapewniamy przygotowanie projektu dopasowanego do indywidualnych preferencji klienta.