Skip to content Skip to footer

Projektowanie ogrodów i architektura krajobrazu to znaczny obszar naszej działalności. Przez niemal 20 lat wykonaliśmy około dwustu ogrodów – począwszy od niewielkich przydomowych ogródków – po rozległe tereny zielone, dzikie łąki kwietne i aranżacje tarasów. Zawsze staramy się, aby efekt końcowy był wypadkową naszej wizji i oczekiwań klienta a przydomowa przestrzeń miejscem odprężenia i relaksu.

Dobra komunikacja pomiędzy pomiędzy nami a klientem to podstawa naszego procesu projektowego i gwarancja powstawania pięknego ogrodu. Współpracę rozpoczynamy od spotkania na miejscu i pierwszej rozmowy, podczas której uzgadniamy podstawowe funkcjonalne kwestie związane z architekturą budynku i działki. W dalszej kolejności zapytamy o styl, w którym dobrze się czujesz, klimat jaki chcesz uzyskać w swoim ogrodzie, o ulubione drzewa i krzewy. Zależy nam, żeby ogród był Twoją oazą. Projektowane przez nas rozwiązania tworzą miejsce, które nie tylko zachwyca wyglądem ale też tworzy odpowiednią atmosferę.

 

Etapy współpracy


Usługi ogrodnicze realizujemy w kilku etapach, w trakcie których starannie odczytujemy oczekiwania klientów.

Projektowanie ogrodu przez Clematis to 6 etapów:

Konsultacje

Współpracę rozpoczynamy od spotkania. W jego trakcie zapoznajemy się z oczekiwaniami klienta, specyfiką terenu, który będziemy mieli możliwość zaaranżować. Bierzemy pod uwagę rodzaj i kształt nawierzchni utwardzonych i ścieżek, miejsce i styl tarasu, zastaną architekturę krajobrazu, ewentualne uwzględnienie w projekcie elementów małej architektury (na przykład placu zabaw dla dzieci).

Budżet

Kolejną częścią konsultacji jest wyznaczenie budżetu, który będzie przeznaczony na realizację. Od ustalonej kwoty zależy czy wykorzystamy automatyczne systemy nawadniania i inne udogodnienia, które ułatwiają pielęgnację ogrodu.

Pomysł

W oparciu o przeprowadzone konsultacje tworzymy pierwszy zarys koncepcyjny naszych działań, który następnie weryfikujemy z oczekiwaniami i wizją klienta. Dalszy etap to przedstawienie projektu koncepcyjnego. Klient otrzymuje go w formie rysunku lub – jeśli jeśli teren jest zróżnicowany wysokościowo – w formie makiety, która zawsze lepiej obrazuje naszą wizję.

Projekt

Dokonanie wszelkich ustaleń, uzgodnienie szczegółowych rozwiązań i terminu realizacji usług ogrodniczych pozwala nam przystąpić do sporządzenia projektu technicznego. Następnie uzgadniamy harmonogram prac, którego przestrzegamy.

Kosztorys

Na podstawie zaakceptowanego przez klienta projektu przygotowujemy dokładną kalkulację kosztów realizacji inwestycji.

Realizacja

Proces budowy ogrodu trwa zwykle, w zależności od wielkości terenu, kilka tygodni. Gotowy ogród “oddajemy” klientowi po pierwszym skoszeniu trawnika. Możemy również przejąć całoroczną opiekę nad ogrodem, która polega na regularnym koszeniu i nawożeniu trawnika, monitorowaniu prawidłowości działania systemu nawadniania i pielęgnacji roślin zgodnie z ich wymaganiami.