Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rośliny w hotelach, salonach spa i butikach, to mimo swojej popularności w dalszym ciągu rzadki widok. W salonach kosmetycznych królują storczyki, w hotelach często spotykamy sztuczne rośliny, a butiki zupełnie pomijają żywe rośliny w swoim wystroju. Czy rośliny mogą zwiększyć atrakcyjność miejsca, w którym prowadzi się biznes? Z pewnością! Nie tylko pozytywnie wpłyną na wizerunek firmy, dodatkowo przyciągną klientów swoim pięknym wyglądem i poprawią warunki powietrza panujące we wnętrzu!

Jakie rośliny wybrać do salonu kosmetycznego?

Czy storczyki to rzeczywiście jedyne wyjście? Gatunek ten wybierany jest ze względu na piękne kwiaty, które dostępne są w wielu kolorach. Dodatkowo jest to roślina niezbyt wymagająca i relatywnie tania. Storczyki nie kwitną jednak cały rok, przez to często na witrynach salonów widzimy doniczki z kilkoma liśćmi i zasuszoną łodygą, która kiedyś obsypana była kwiatami. Taki widok nie zachęca. Dobrą alternatywą dla storczyków są skrzydłokwiaty. Białe kwiaty i gęste, ciemnozielone liście pięknie prezentują się przez cały rok. Skrzydłokwiat jest bardzo łatwy w utrzymaniu. Ta roślina sama pokazuje właścicielom, kiedy potrzebuje wody – wyraźnie widać to po liściach. Jeśli opadają – czas chwycić za konewkę. Nawet po poważniejszym przesuszeniu, skrzydłokwiat podnosi swoje liście. Ten odporny gatunek dodatkowo poprawia jakość powietrza oczyszczając je. Warto zapamiętać, że skrzydłokwiat nie lubi zbyt jasnego stanowiska – nie stawiajmy go na parapecie po południowej stronie. Dobrze będzie mu w lekkim półcieniu.

Ogród wertykalny w salonie kosmetycznym to świetny pomysł na aranżację ściany. Zielona ściana z żywych roślin to idealne tło do zdjęć – zarówno kosmetyków jak i efektów zabiegów. Montaż zielonej ściany w salonie kosmetycznym będzie łatwy ze względu na dostęp do ujęcia wody. Profesjonalne oświetlenie sterowane jest automatycznie, a lampy led nie generują wysokich kosztów.

Zielone ściany w SPA

Ogrody wertykalne w SPA to dobry pomysł ze względu na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach. Chcąc kompleksowo zadbać o gości warto przyjąć holistyczne podejście. Materiały wykończeniowe do wnętrz, głównie kleje, emitują toksyny, które rośliny w ogrodach wertykalnych są w stanie wychwycić i zniwelować. Dzięki temu powietrze jest nie tylko bardziej świeże, ale też zdrowe. Biorąc pod uwagę relaksacyjny wymiar SPA – badania potwierdzają kojące oddziaływanie roślin na nasz stan emocjonalny. Żywa zieleń uspokaja i wycisza, a przecież tego najczęściej szukają klientki i klienci w gabinetach oferujących masaże i szereg innych zabiegów. Jakie rośliny wybrać do ogrodu wertykalnego w SPA? Nie muszą być to rośliny cieniolubne! Nawet jeśli okna salonu przysłonięte są folią lub nie dociera przez niewystarczająca ilość światła, lampy, które montujemy karmią rośliny w pomieszczeniach nawet całkowicie pozbawionych okien.

Rośliny w Hotelu

Zielone ściany w hotelu znajdą swoje zastosowanie w pomieszczeniach wspólnych – na przykład w lobby czy restauracji. Do tworzonych przez nas ogrodów wertykalnych można z łatwością dodać neon czy logo, które od razu przywita gości w otoczeniu pięknej żywej zieleni. Ogród wertykalny w hotelu z pewnością przyczyni się do zwiększenia rozpoznawalności miejsca. Do pokoi hotelowych sprawdzą się gatunki wolno rosnące i niewymagające skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych na przykład sansevieria.

Ogród wertykalny w butiku

Ogrody wertykalne w butikach i ekskluzywnych sklepach to pomysł na przekazanie klientom wizji marki – jak w przypadku firmy BeOrganic. Żywe rośliny nawiązują do naturalnych składników wykorzystywanych do produkcji kosmetyków i poszanowania do planety. Mieliśmy przyjemność stworzyć zieloną ścianę we wnętrzu sklepu BeOrganic w centrum Poznania, gdzie architekt zdecydował się na nietypowy kształt aranżacji.

Ogród wertykalny w SPA, hotelu, butiku

Ogród wertykalny w sklepie nawadniany jest automatycznie, dzięki czemu dbanie o rośliny jest proste i nie wymaga czasu. Dodatkowe źródło światła w postaci specjalistycznych lamp sprawia, że rośliny rosną równomiernie na całej szerokości ściany.Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy możliwe jest założenie ogrodu wertykalnego w Twoim lokalu – zachęcamy do kontaktu: pracownia@clematis.net.pl