Skip to content Skip to footer

Często realizujemy zlecenia niestandardowe i wymagające indywidualnego podejścia. Wykorzystując wiedzę doświadczonych i kompetentnych pracowników, opracowaliśmy własne, nowoczesne rozwiązania technologiczne.
Operując na własnych systemach mamy pewność, że sprostamy nawet najwyższym wymaganiom.

Mniej plastiku

Ściany z żywych roślin to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią przebywać i pracować w otoczeniu zieleni, ale nie mają na to wystarczająco dużo miejsca. Proponujemy wtedy zbudowanie ogrodu podwieszonego na niezależnej konstrukcji na ścianie. Nasza pracownia projektowa opracowała unikalny i nowatorski projekt technologii budowy ogrodu wertykalnego, w którym prawie całkowicie wyeliminowane zostały powszechnie stosowane w tego typu realizacjach elementy z plastiku. Zrezygnowaliśmy z kieszeni na rośliny z filcu technicznego oraz elementów konstrukcyjnych z PCV (które są przeważnie importowane z Chin – co ma związek z dużym śladem węglowym). Jedyne elementy ze sztucznego tworzywa jakie wykorzystujemy, to cienkie przewody służące nawadnianiu roślin. Trzeba pamiętać, że żywą zieleń wprowadza się do pomieszczeń nie tylko po to, żeby stanowiła efektowną dekorację, ale też żeby niwelowała niekorzystne dla zdrowia skutki uwalniania się formaldehydów i innych substancji toksycznych, które wydzielają farby, kleje i wszelkie tworzywa sztuczne.

Lżej

Tworząc ogród wertykalny proponujemy podwieszonie go na niezależnej konstrukcji na ścianie. Opracowana przez nas konstrukcja jest lekka, bardzo estetyczna i łatwa w pielęgnacji.

 

Wygodniej

System ogrodu wertykalnego jest zaprojektowany tak, aby zabiegi pielęgnacyjne ograniczały się do niezbędnego minimum. Konstrukcja ogrodu jest wyposażona w system automatycznego nawadniania i nawożenia. Jedyne zabiegi, które trzeba sporadycznie wykonywać, to przycinanie szybko rosnących pnączy oraz usuwanie niewielkich ilości zeschniętych liści.