Skip to content Skip to footer

Cechą szczególną naszych zielonych ścian jest to, że traktujemy tę przestrzeń jak ogród – z bliższymi i dalszymi planami, zróżnicowaniem faktur, kolorystyki, wysokości roślin. Wewnętrzne ogrody wertykalne oferujemy we wszystkich rozmiarach i kształtach, za każdym razem indywidualnie dobierając najlepsze rozwiązania.

Ogród wertykalny stworzy w pomieszczeniu żywy ekosystem, który zapewni odpowiednią jakość powietrza, oczyści je i pozytywnie wpłynie na samopoczucie. Rośliny, które dobieramy regulują równowagę wilgotności zachwianą przez ogrzewanie i klimatyzację. Do nasadzeń stosujemy sprawdzone gatunki roślin, które świetnie adaptują się w warunkach ogrodu wertykalnego szybko tworząc gęste i bujne kompozycje.

Pionowy ogród wewnętrzny to coraz bardziej popularny sposób na oryginalną i niepowtarzalną aranżację wnętrza żywą roślinnością. Oprócz niewątpliwych walorów wizualnych – ma także wymiar proekologiczny i prozdrowotny.

W pomieszczeniu, w znaczący sposób przyczynia się do poprawy mikroklimatu i wilgotności tego miejsca, a żywa zieleń daje odpoczynek oczom. Wszystko to sprawia, że ogrody wertykalne wewnętrzne doskonale sprawdzają się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach komercyjnych. Na ich przygotowanie np. w lokalu gastronomicznym czy innego typu siedzibie firmy decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Zainteresowanych współpracą zachęcamy do kontaktu.

Opracowana przez nas technologia konstrukcji zielonej ściany – podobnie jak w wypadku ogrodu wertykalnego na zewnętrznej elewacji budynku – nie wymaga serwisowania. Rośliny posadzone są w specjalnie przygotowanym substracie, który zapewnia im idealne warunki wzrostu i rozwoju, a system automatycznego nawadniania i nawożenia zapewnia roślinom optymalny poziom wilgotności.

Ogród pionowy wewnętrzny musi być zaopatrzony w odpowiednio dobrane oświetlenie, zapewniające roślinom prawidłowy wzrost. W tym celu wykorzystujemy najwyższej jakości jakości reflektory LED, które emitują naturalne światło, pięknie eksponujące zieleń, strukturę i głębię ogrodów wertykalnych. Rośliny – oprócz spełniania wymogów co do zbliżonego zapotrzebowania na wodę i nawozy – są efektownie rozplanowane po to, żeby całość była atrakcyjna i niepowtarzalna.

Ogrody wertykalne wewnętrzne
Ogrody wertykalne wewnętrzne
Ogrody wertykalne wewnętrzne
Ogrody wertykalne wewnętrzne