Skip to content Skip to footer

Żywa, bujna, soczysta zieleń idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy projektowania wnętrz. Ogrody pionowe to efektowne i oryginalne rozwiązanie, które tworzymy zarówno we wnętrzach jak i na zewnętrznych elewacjach budynków. Świetnie sprawdzą się tam, gdzie dysponuje się bardzo ograniczoną przestrzenią.

 

Nowoczesne wertykalne ogrody na ścianie

 

Nie tracąc cennej powierzchni możesz wprowadzić żywe rośliny w formie ogrodu wertykalnego do swojego biura, restauracji, hotelu, czy mieszkania. Projektujemy i wykonujemy zielone ściany z dbałością o szczegóły – od doboru roślin, systemu nawadniania, odpowiedniego oświetlenia, po nawożenie i pielęgnację zielonej ściany.

Nasze ogrody wertykalne znajdują się w przestrzeniach biurowych, hotelach, restauracjach, budynkach użyteczności publicznej, salonach SPA i mieszkaniach. Stworzone przez nas mobilne zielone ściany były częścią wielu stoisk targowych w Polsce i za granicą. Głównie działamy jednak na terenie Poznania oraz okolicznych miejscowości. Zielone ściany przygotowujemy zgodnie z indywidualnymi preferencjami zamawiającego.

zielona ściana w biurze

Ogrody wertykalne wewnętrzne

Tworzymy ogrody wertykalne na wymiar, dostosujemy je do Twojego wnętrza i zapewnimy roślinom optymalne warunki wzrostu. Zielona ściana z żywych roślin nadaje wnętrzu indywidualny charakter, oczyszcza i nawilża powietrze, tworząc mini eko-system. Ogród wertykalny to idealne rozwiązanie do nowoczesnych domów, biur, hoteli, restauracji i SPA.

Ogrody wertykalne zewnętrzne

Ogrody wertykalne zewnętrzne

Rośliny w mieście mają coraz większe znaczenie. Wprowadzamy je w formie zielonych ścian zewnętrznych i zielonych dachów. Pionowy ogród zewnętrzny to idealne rozwiązanie dla firm, deweloperów czy instytucji publicznych, które dzięki swojej inwestycji poprawiają jakość życia w mieście i podkreślają swój proekologiczny charakter. Zewnętrzne zielone ściany to również idealne rozwiązanie do mniejszych ogrodów prywatnych.

Ogrody wertykalne zewnętrzne

Rośliny w mieście mają coraz większe znaczenie. Wprowadzamy je w formie zielonych ścian zewnętrznych i zielonych dachów. Pionowy ogród zewnętrzny to idealne rozwiązanie dla firm, deweloperów czy instytucji publicznych, które dzięki swojej inwestycji poprawiają jakość życia w mieście i podkreślają swój proekologiczny charakter. Zewnętrzne zielone ściany to również idealne rozwiązanie do mniejszych ogrodów prywatnych.

Ogrody wertykalne zewnętrzne

Dlaczego warto zainwestować w ogród wertykalny na ścianie?

 • Rośliny obijają promienie UV, przez co w naturalny sposób regulują temperaturę podczas wszystkich pór roku.
 • Ogrody wertykalne to świetne rozwiązanie dla ogólnodostępnych pomieszczeń typu lobby, poczekalnia, hall, w szpitalach, ośrodkach zdrowia, sanatoriach, gabinetach odnowy biologicznej, a także w hotelach, biurach, restauracjach i wszelkiego typu budynkach użyteczności publicznej. Nie tylko wizualnie dopełniają wystrój wnętrza, ale mają też pozytywny wpływ na otoczenie.
 • Dobrane przez nas do ogrodów wertykalnych gatunki roślin naturalnie przyciągają cząstki stałe z powietrza redukując ich ilość aż o 20%.
 • Zwiększona czystość natlenionego powietrza przekłada się bezpośrednio na samopoczucie i jakość życia czy pracy.
 • Rośliny w zielonych ścianach pobierają dwutlenek węgla oddając do otoczenia tlen; wchłaniają toksyczne zanieczyszczenia emitowane przez wszystkie farbowane i lakierowane powierzchnie.
 • Regulują wilgotność powietrza.
 • Ogród wertykalny na elewacji zwiększa wartość nieruchomości i wprowadza ją w najnowsze standardy ekologiczne i estetyczne.
 • Ogrody wertykalne chronią elewację nie tylko przed szkodliwym dla wszystkich materiałów budowlanych promieniowaniem UV, ale również przed negatywnym wpływem opadów atmosferycznych.
 • Ściana zieleni odbija dźwięki i w naturalny sposób pochłania hałas z otoczenia zapewniając przyjemne warunki do życia i pracy.

Jak pracujemy

Opracowana przez nas technologia własna konstrukcji zielonej ściany – zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej – pozwala na znaczne obniżenie kosztów inwestycji w porównaniu z innymi dostawcami.

Do każdej realizacji projektu podchodzimy indywidualnie proponując optymalne rozwiązania technologiczne i stylistyczne. Lata doświadczeń w obszarze architektury krajobrazu i aranżacji zieleni umożliwiają nam tworzenie ogrodów wertykalnych w każdych warunkach oraz objęcie ich wieloletnią gwarancją.

Ogrody wertykalne - dlaczego nasze?

Wspomniana autorska koncepcja ściany zieleni polega przede wszystkim na redukcji elementów z tworzyw sztucznych. Niewielki ciężar, jakim wyróżnia się każdy nasz ogród wertykalny, to jego atut – jest niewielkim obciążeniem elementów konstrukcyjnych budynku, na którym się znajduje. W branży działamy od ponad 20 lat. Doświadczenie łączymy z profesjonalizmem, dopasowując zielone ściany zewnętrzne, np. pod kątem kolorystyki, do preferencji klienta. Kolejną zaletą współpracy z nami jest cena za ogrody wertykalne wewnętrzne czy zewnętrzne. Pozostaje ona przystępna mimo wysokiej jakości obsługi oraz zastosowanych materiałów.

Oferowane usługi to zarówno przygotowanie pionowych konstrukcji czy aranżacja zieleni, ale też dbanie o wykonane ściany naturalne przez okres do 6 tygodni po ich założeniu – całkowicie bezpłatnie. Każde zamówienie analizujemy pod kątem opłacalności i doradzamy klientowi najlepsze dla niego rozwiązania. Tworzymy kosztorysy, w których zawarta jest cena za ogrody wertykalne, a także ewentualne dodatkowe wydatki. Zachęcamy do kontaktu inwestorów z Poznania oraz okolicznych miejscowości.

Ogrody wertykalne cena - ile kosztuje metr kwadratowy zielonej ściany?

Koszt wykonania ogrodu wertykalnego z żywych roślin wraz z systemem nawadniania zależy od wielu czynników dlatego każdorazowo kalkulowany jest indywidualnie. Kształtuje się na poziomie od 2 000,00 do 3 500,00 zł netto za metr kwadratowy.

Cena ogrodów wertykalnych zależy od wielu czynników takich, jak:

 • powierzchnia zielonej ściany,
 • dostęp do przyłączy prądu i instalacji wodnej,
 • system oświetlenia,
 • oczekiwany styl aranżacji.

W przypadku mobilnych zielonych ścian, panele, a także czasem rośliny – można ponownie wykorzystywać na innych eventach. Istnieje także możliwość wypożyczenia gotowego ogrodu pionowego na jednorazowe wydarzenia, wystawy, konferencje lub sesje zdjęciowe.