Skip to content Skip to footer

Żywa, bujna, soczysta zieleń idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy projektowania wnętrz. Ogrody pionowe to efektowne i oryginalne rozwiązanie które tworzymy zarówno we wnętrzach jak i na zewnętrznych elewacjach budynków. Świetnie sprawdzą się tam, gdzie dysponuje się bardzo ograniczoną przestrzenią.

Nie tracąc cennej powierzchni możesz wprowadzić żywe rośliny w formie ogrodu wertykalnego do swojego biura, restauracji, hotelu, czy mieszkania. 
Projektujemy i wykonujemy zielone ściany z dbałością o szczegóły – od doboru roślin, systemu nawadniania, odpowiedniego oświetlenia, po nawożenie i pielęgnację zielonej ściany.

Nasze ogrody wertykalne znajdują się w przestrzeniach biurowych, hotelach, restauracjach, budynkach użyteczności publicznej, salonach SPA i mieszkaniach. Stworzone przez nas mobilne zielone ściany były częścią wielu stoisk targowych w Polsce i za granicą.

Ogrody wertykalne wewnętrzne

Tworzymy ogrody wertykalne na wymiar, dostosujemy je do Twojego wnętrza i zapewnimy roślinom optymalne warunki wzrostu. Zielona ściana z żywych roślin nadaje wnętrzu indywidualny charakter, oczyszcza i nawilża powietrze, tworząc mini eko-system. Ogród wertykalny to idealne rozwiązanie do nowoczesnych domów, biur, hoteli, restauracji i SPA.

Ogrody wertykalne zewnętrzne

Rośliny w mieście mają coraz większe znaczenie. Wprowadzamy je w formie zielonych ścian zewnętrznych i zielonych dachów. Pionowy ogród zewnętrzny to idealne rozwiązanie dla firm, deweloperów czy instytucji publicznych, które dzięki swojej inwestycji poprawiają jakość życia w mieście i podkreślają swój proekologiczny charakter. Zewnętrzne zielone ściany to również idealne rozwiązanie do mniejszych ogrodów prywatnych.

Dlaczego warto zainwestować w ogród wertykalny?

  • Rośliny obijają promienie UV, przez co w naturalny sposób regulują temperaturę podczas wszystkich pór roku.
  • Ogrody wertykalne to świetne rozwiązanie dla ogólnodostępnych pomieszczeń typu lobby, poczekalnia, hall, w szpitalach, ośrodkach zdrowia, sanatoriach, gabinetach odnowy biologicznej, a także w hotelach, biurach, restauracjach i wszelkiego typu budynkach użyteczności publicznej. Nie tylko wizualnie dopełniają wystrój wnętrza, ale mają też pozytywny wpływ na otoczenie.
  • Dobrane przez nas gatunki roślin naturalnie przyciągają cząstki stałe z powietrza redukując ich ilość aż o 20%.
  • Zwiększona czystość natlenionego powietrza przekłada się bezpośrednio na samopoczucie i jakość życia czy pracy.
  • Rośliny pobierają dwutlenek węgla oddając do otoczenia tlen; wchłaniają toksyczne zanieczyszczenia emitowane przez wszystkie farbowane i lakierowane powierzchnie.
  • Regulują wilgotność powietrza.
  • Ogród wertykalny na elewacji zwiększa wartość nieruchomości i wprowadza ją w najnowsze standardy ekologiczne i estetyczne.
  • Ogrody wertykalne chronią elewację nie tylko przed szkodliwym dla wszystkich materiałów budowlanych promieniowaniem UV, ale również przed negatywnym wpływem opadów atmosferycznych.
  • Ściana zieleni odbija dźwięki i w naturalny sposób pochłania hałas z otoczenia zapewniając przyjemne warunki do życia i pracy.

Jak pracujemy

Opracowana przez nas technologia własna konstrukcji zielonej ściany – zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej – pozwala na znaczne obniżenie kosztów inwestycji w porównaniu z innymi dostawcami.

Do każdej realizacji projektu podchodzimy indywidualnie proponując optymalne rozwiązania technologiczne i stylistyczne. Lata doświadczeń w obszarze architektury krajobrazu i aranżacji zieleni umożliwiają nam tworzenie ogrodów wertykalnych w każdych warunkach oraz objęcie ich wieloletnią gwarancją.

Cena

Ile kosztuje metr kwadratowy zielonej ściany?

Koszt wykonania ogrodu wertykalnego z żywych roślin wraz z systemem nawadniania zależy od wielu czynników dlatego każdorazowo kalkulowany jest indywidualnie. Kształtuje się na poziomie od 2 000,00 do 3 500,00 zł netto za metr kwadratowy.

Cena zależy od wielu czynników takich, jak: powierzchnia zielonej ściany, dostęp do przyłączy prądu i instalacji wodnej, system oświetlenia, oczekiwany styl aranżacji. W przypadku mobilnych zielonych ścian, panele, a także czasem rośliny – można ponownie wykorzystywać na innych eventach. Istnieje także możliwość wypożyczenia gotowego ogrodu pionowego na jednorazowe wydarzenia, wystawy, konferencje lub sesje zdjęciowe.