Skip to content Skip to footer

Firma Clematis oferuje aranżacje zieleni we wnętrzach. Wieloletnie doświadczenie w kształtowaniu krajobrazu wykorzystujemy w realizacjach zieleni we wnętrzach – prywatnych i komercyjnych. Aranżujemy wnętrza stosując najprostsze rozwiązania z wykorzystaniem donic czy mchu ale też rozbudowane ekosystemy z zastosowaniem automatycznego nawadniania i specjalnego oświetlenia – tworząc wewnętrzne mini-ogrody.

Tam, gdzie jest to możliwe stosujemy rośliny żywe i dobieramy odpowiednie ich gatunki. Czasem jednak dla dopełnienia aranżacji korzystamy z wysokiej jakości roślin sztucznych. Wszystko zależy od wymagań i wizji klienta. Zieleń we wnętrzach stanowi często dopełnienie projektu bazującego na ogrodzie wertykalnym sprawiając, że pomieszczenie zyskuje niepowtarzalny, indywidualny charakter i spójność stylistyczną, do czego przywiązujemy wielką wagę.

 

Jak aranżujemy zieleń we wnętrzach

Układ zieleni we wnętrzu powinien być precyzyjnie zaplanowany i przemyślany. Proces projektowy rozpoczynamy od konsultacji.
To właśnie na tym etapie omawiamy oczekiwania i wyobrażenia klientów lub projektantów co do stylu, który chcemy uzyskać. Następnie, zbieramy dane o warunkach, jakie panują w pomieszczeniu – ilość naturalnego światła dziennego i stanowisko mają kluczowe znaczenie dla powodzenia realizacji.

Znając warunki dobieramy rośliny, które dobrze wpiszą się w otoczenie.

Jeśli oceniamy, że natężenie światła jest niewystarczające, to zalecamy zastosowanie specjalnych lamp doświetlających.
Po wstępnych uzgodnieniach przedstawiamy koncepcję zaaranżowania wnętrz zielenią z uwzględnieniem sugestii klienta. Następnie, po akceptacji projektu przedstawiamy szczegółowy kosztorys oraz termin planowanej realizacji.

Dzięki zdobytemu na przestrzeni lat doświadczeniu w aranżacji wnętrz roślinami oraz umiejętności dobrego komunikowania się z projektantami i klientami, podejmowane przez nas realizacje są przeprowadzane w sposób szybki i sprawny. Po bezpłatnym okresie gwarancyjnym, w czasie którego monitorujemy prawidłowość procesów ukorzeniania się roślin, nawadniania i oświetlenia, oferujemy – zarówno klientom indywidualnym jak i komercyjnym – serwis pielęgnacyjny roślin.