Skip to content Skip to footer
Oranżeria w prywatnej willi pod Poznaniem

Wiosną 2023 na zlecenie prywatnego inwestora wykonaliśmy aranżację oranżerii, która jest jednym z pomieszczeń w jego przestronnej willi zlokalizowanej pod Poznaniem. Wykonując projekt nasadzeń zależało nam na uzyskaniu wrażenia efektownej, bujnej gęstwiny – takie otrzymaliśmy wytyczne od inwestora.

Nasadzenia w oranżerii miały naśladować fragment tropikalnej dżungli z piętrami lasu i zróżnicowaniem gatunków i odmian roślin.
Oranżeria ma 8 metrów wysokości – tak więc mogły się w niej znaleźć wysokie palmy, które zostały posadzone w specjalnie zaprojektowanych pojemnikach. Średnie piętro stanowią strelicje, monstery i fikusy w wielu odmianach. Dolne piętro to tropikalne paprocie oraz spora ilość filodendronów, które z czasem będą wspinać się po pniach palm i specjalnie wykonanych do tego celu lianach.
Oranżeria została przez nas wyposażona w profesjonalny system automatycznego nawadniania .

Pomimo tego, że pomieszczenie jest bardzo dobrze oświetlone światłem naturalnym, zaprojektowaliśmy także lampy doświetlające rośliny w okresie, gdy operacja słoneczna jest w naszym klimacie niewystarczająca.
Na jednej ze ścian wykonaliśmy ogród wertykalny, którego łączna powierzchnia wynosi 56 mkw. Rośnie w nim 1600 roślin, które podbijają efekt domowej dżungli.

Udostępnij: