Zieleń we wnętrzach

Wieloletnie doświadczenie w kształtowaniu krajobrazu wykorzystujemy w realizacjach zieleni we wnętrzach – prywatnych i komercyjnych. Aranżujemy wnętrza stosując najprostsze rozwiązania z wykorzystaniem donic czy mchu ale też rozbudowane ekosystemy z zastosowaniem automatycznego nawadniania i specjalnego oświetlenia – tworząc wewnętrzne mini-ogrody. Tam, gdzie jest to możliwe stosujemy rośliny żywe, czasem jednak dla dopełnienia aranżacji korzystamy z wysokiej jakości roślin sztucznych. Zieleń we wnętrzach stanowi często dopełnienie projektu bazującego na ogrodzie wertykalnym sprawiając, że pomieszczenie zyskuje niepowtarzalny, indywidualny charakter i spójność stylistyczną, do czego przywiązujemy wielką wagę.

Zieleń we wnętrzach z Clematis

Zdobyte na przestrzeni ostatnich lat doświadczenie i wiedza pozwalają nam zaoferować klientom – zarówno prywatnym jak i komercyjnym – kompleksowe usługi projektowania i aranżacji ogrodów, tarasów oraz zieleni we wnętrzach.

Realizując często niestandardowe i wymagające indywidualnego podejścia zlecenia – wykorzystujemy opracowane przez naszą pracownię projektową nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz wiedzę doświadczonych i kompetentnych pracowników, co jest gwarancją sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Poznań jest miejscem, gdzie w ostatnim czasie przeprowadziliśmy wiele udanych realizacji, co sprawia, że kolejne zlecenia podejmujemy z entuzjazmem i radością.

Szeroka oferta firmy

Żywa, bujna zieleń idealnie wpisuje się we współczesne trendy projektowania wnętrz. Rośliny oprócz tego, że stanowią niezwykle efektowną dekorację, w sposób znaczący wpływają na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach zamkniętych – oczyszczają je wychwytując substancje toksyczne, przekształcają dwutlenek węgla w tlen, zwiększają wilgotność powietrza, dają ukojenie oczom.

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem klientów cieszą się ogrody wertykalne.

Ściany z żywych roślin to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią przebywać i pracować w otoczeniu zieleni, ale nie mają na to wystarczająco dużo miejsca. Proponujemy wtedy zbudowanie ogrodu podwieszonego na niezależnej konstrukcji na ścianie. Nasza pracownia projektowa opracowała unikalny i nowatorski projekt technologii budowy ogrodu wertykalnego, w którym prawie całkowicie wyeliminowane zostały powszechnie stosowane w tego typu realizacjach elementy z plastiku – takie, jak kieszenie na rośliny z filcu technicznego lub elementy konstrukcyjne z PCV, przeważnie importowane z Chin. Trzeba pamiętać, że żywą zieleń wprowadza się do pomieszczeń nie tylko po to, żeby stanowiła efektowną dekorację, ale też żeby niwelowała niekorzystne dla zdrowia skutki uwalniania się formaldehydów i innych substancji toksycznych, które wydzielają farby, kleje i wszelkie tworzywa sztuczne.

Opracowana przez nas konstrukcja jest lekka, bardzo estetyczna i łatwa w pielęgnacji. Jedyne elementy ze sztucznego tworzywa, to cienkie przewody służące nawadnianiu roślin.

Zielone ściany z żywych roślin we wnętrzach to nie tylko kwestia niebanalnej, niezwykle efektownej i przy okazji prozdrowotnej aranżacji pomieszczenia, ale także bardzo dużej wygody.
System ogrodu wertykalnego jest zaprojektowany tak, aby zabiegi pielęgnacyjne ograniczały się do niezbędnego minimum. Konstrukcja ogrodu jest wyposażona w system automatycznego nawadniania i nawożenia. Jedyne zabiegi, które trzeba sporadycznie wykonywać, to przycinanie szybko rosnących pnączy oraz usuwanie niewielkich ilości zeschniętych liści.

Żywa zieleń w postaci ogrodu wertykalnego jest elementem zawsze przykuwającym uwagę , nadaje pomieszczeniom walor harmonii, spokoju i ukojenia – jest idealnym elementem wyróżniającym wnętrze SPA, gabinetu odnowy biologicznej czy sanatorium. Dobrze zaprojektowana, bujna roślinność świetnie współgra też z surowymi wnętrzami w stylu loftowym, ocieplając je i nadając im indywidualnego charakteru.

Jak działamy?

Układ zieleni we wnętrzu powinien być precyzyjnie zaplanowany i przemyślany. Proces projektowy rozpoczynamy od konsultacji. To właśnie na tym etapie omawiamy oczekiwania i wyobrażenia klientów lub projektantów co stylu, który chcemy uzyskać. Niezwykle istotne jest następnie zebranie danych o warunkach, jakie panują w pomieszczeniu – ilość naturalnego światła dziennego i stanowisko mają kluczowe znaczenie dla powodzenia realizacji. Jeśli oceniamy, że natężenie światła jest niewystarczające, to zalecamy zastosowanie specjalnych lamp doświetlających. Po wstępnych uzgodnieniach przedstawiamy koncepcję zaaranżowania wnętrz zielenią z uwzględnieniem sugestii klienta. Dopiero po akceptacji projektu przedstawiamy szczegółowy kosztorys oraz termin planowanej realizacji.

Dzięki zdobytemu na przestrzeni lat doświadczeniu w aranżacji wnętrz roślinami oraz umiejętności dobrego komunikowania się z projektantami i klientami, podejmowane przez nas realizacje są przeprowadzane w sposób szybki i sprawny. Po bezpłatnym okresie gwarancyjnym, w czasie którego monitorujemy prawidłowość procesów ukorzeniania się roślin, nawadniania i oświetlenia oferujemy – zarówno klientom indywidualnym jak i komercyjnym – serwis pielęgnacyjny roślin.